janjiq:-ata-qe-besojne-se-serbia-duhet-ta-pranoje-me-kercenime-marreveshjen-per-kosoven-jetojne-ne-perralla

Janjiq: Ata që besojnë se Serbia duhet ta pranojë me kërcënime marrëveshjen për Kosovën jetojnë në përralla

“Ata në Kosovë që besojnë se Serbia duhet të detyrohet praktikisht me kërcënime të pranojnë një marrëveshje të Kosovës në mënyrë që të kenë duar të lira për të përfunduar spastrimin etnik në Kosovë, jetojnë në përralla”.

“As politikanët e SHBA-së dhe as të BE-së nuk janë në atë histori tani 20 vjet pas të gjitha atyre gabimeve të udhëheqësve të Kosovës”, shkruan ai në Twitter.

Ai ka shpërndarë një lajm të emisarit të Amerikës për Ballkanin Perëndimor Matthew Palmer me titullin se “marrëveshja duhet të pranohet nga të dyja palët, Beogradi dhe Prishtina”.

TË ngjajshme

Vrasja në Prishtinë, Mjekësia Ligjore drejt vendit të ngjarjes

Radio-Ahireti

Limaj paralajmëron padi ndaj gjenocidit serb në Kosovë

Radio-Ahireti

Vendos Qeveria e Zvicrës: Nuk ka hapje të restoranteve më 1 mars

Radio-Ahireti

Xhavit Haliti thotë se Presidenti nuk duhet të jetë i VV-së

Radio-Ahireti

“E turpshme”, Serbia pret kërkim falje nga ambasadori gjerman në Beograd

Radio-Ahireti

Sali Berisha refuzon të vaksinohet për COVID-19

Radio-Ahireti