jashari:-e-kemi-amanet-shtetin-ta-ruajme-dhe-ta-ndertojme

Jashari: E kemi amanet shtetin ta ruajmë dhe ta ndërtojmë

“Shtetin që e krijuam falë atyre që nuk kursyen asgjë, as jetën, e kemi amanet që ta ruajmë e ta ndërtojmë”, tha ai.

Ai ka falënderuar NATO-n, Shtetet e Bashkuara të Amerikës  dhe vendet evropiane që ndihmuan Kosovën në luftë, duke theksuar se falë kontributit të të gjithëve, sot kemi liri e pavarësi dhe mbi të gjitha Ushtrinë e Kosovës.

“Është ndjenjë e jashtëzakonshme dhe krenari që t’i shohim ata të rinj e të reja të jenë në shërbim të kombit”, shtoi ai.

 

TË ngjajshme

Të hënën në Shqipëri vijnë edhe 7 mijë vaksina

Radio-Ahireti

Ish-deputetja e PDK-së, Besa Ismaili i del në mbrojtje Ardian Kastratit

Radio-Ahireti

Ramadani: Prej mungesës së vaksinës rrezikojmë valën e tretë të COVID-it

Radio-Ahireti

Sa këshilltarë e zëvendësministra do të ketë Qeveria Kurti 2

Radio-Ahireti

Szunyog e sheh pozitive që Kurti tash e radhit si prioritet të katërt dialogun me Serbinë

Radio-Ahireti

Kjo është zona më e rrezikuar nga vërshimet që po paralajmërohen

Radio-Ahireti