kandidati-i-pdk-se-per-deputet:-vjedhje-instrumentale-te-votes-pati-edhe-ne-mesin-e-“engjejve”-te-vetevendosjes

Kandidati i PDK-së për deputet: Vjedhje instrumentale të votës pati edhe në mesin e “engjëjve” të Vetëvendosjes

Cakolli tha se vjedhje instrumentale të votës pati edhe në mesin e “engjëjve” të Vetëvendosjes.

Madje ai theksoi se në një prej vendvotimeve në Gjilan, pas rinumërimit del se eksponent të lartë të Vetëvendosjes kanë manipuluar komisionerët duke shumëfishuar votat e tyre, transmeton lajmi.net.

Ndryshe Komisioni Qendror Zgjedhor dje ka përfunduar rinumërimin e votave në disa vendvotime, pas dyshimeve për manipulim me vota.

Postimi i plotë:

Vjedhje industriale të votës paska pasur edhe në mesin e “engjujve” të VV-së. Në vendvotimin 0401X/14 në Gjilan, pas rinumërimit po del se eksponent të lartë VV-së kanë manipuluar komisioneret duke shumëfishuar votat e tyre. Shikoni tabelën më poshtë dhe bindeni se ska rrugë tjetër përpos RINUMËRIMIT!./Lajmi.net/

TË ngjajshme

Infektologu Sadiku: Në Kosovë ka numër të madh të të infektuarve me variantin britanik të COVID-19

Radio-Ahireti

Paralajmëron deputeti i VV-së: E domosdoshme mbyllja totale për dy javë

Radio-Ahireti

Ministrja Haradinaj-Stublla uron popullin e Shtetin e Kuvajtit për Ditën Kombëtare

Radio-Ahireti

Insekti detyroi Rusinë të “njoh” Kosovën 

Radio-Ahireti

Faton Peci ishte dëshmitar i masakrës së tregut në Mitrovicë, tregon përjetimet

Radio-Ahireti

Rrëfimi emocional i shokut të Adem Jasharit: I telefonova, por me vonesë

Radio-Ahireti