kandidatja-e-ldk-se-per-deputete-pretendon-se-jane-manipuluar-votat-e-saj

Kandidatja e LDK-së për deputete pretendon se janë manipuluar votat e saj

Duke komentuar publikimin e disa video-incizimeve ku dyshohet se një komisioner dhe një person tjetër merren vesh për t’i shtuar votat për kandidaten e partisë së AAK-së, Meliza Haradinaj-Stublla, Kajtazi tha se i njëjti model është përdorur edhe për votat e saj.

“Me këtë model u përmbys edhe rezultati im ne minutat e fundit në Qendrën për fabrikimin e rezultateve (QNR). Të nderuar qytetarë, unë po vazhdoj betejën time, jo për një mandat në Kuvend, por angazhimin tim të përjetshëm në luftën për DREJTËSI dhe DEMOKRACI”, shkroi Kajtazi, transmeton lajmi.net.

Duhet përkujtuar që pas publikimit të këtyre video-incizimeve pati reagime të shumta, ndërsa anëtari i PDK-së në KQZ, Arianit Elshani tha se do të kërkojë nga KQZ të rinumërohen të gjitha vendvotimet, që sipas tij kanë qenë në “dorën e mashtruesve”./Lajmi.net/

TË ngjajshme

Kosovarët ia mësyjnë Shqipërisë për fundjavë, krijohen kolona në kufi

Radio-Ahireti

Policia në Tuz mbyll bizneset e gastronomisë

Radio-Ahireti

​Hoti dënon rrahjen e djalit të Rashiq: Dhuna është e papranueshme

Radio-Ahireti

Pamje brenda banesës së vjetër të Albin Kurtit

Radio-Ahireti

Persona të maskuar e të armatosur, si ndodhi vjedhja në pikë të ditës e parave në KEDS

Radio-Ahireti

Gjykata merr vendim për të dyshuarit që rrëmbyen dy shtetasit e Maqedonisë

Radio-Ahireti