kategorizimi-i-ri-i-komunave-per-covid-19,-gjashte-ne-zonen-e-kuqe

Kategorizimi i ri i komunave për COVID-19, gjashtë në zonën e kuqe

Ministria e Shëndetësisë ka bërë rangimin e ri të komunave sipas zonave bazuar në rezultatet e IKSHPK-së, përkatësisht numrin e rasteve të reja të COVID-19 në 100.000 banorë në intervalin kohor prej shtatë ditësh.

Nga sot e deri më 5 mars, në zonën e kuqe janë 6 komuna:Prishtina, Fushë Kosova, Obiliqi, Zveçani, Peja, Lipjani.

Në zonën e verdhë janë 10 komuna:

Mitrovica e Jugut, Gjilani, Mitrovica e Veriut, Gjakova, Vushtrri, Leposaviqi, Graçanica, Ferizaj, Podujeva, Vitia.Në zonën e gjelbër janë 22 komuna:Zubin Potoku, Kllokoti, Deçani, Prizreni, Rahoveci, Shtime, Klina, Ranilluga, Mamusha, Kaçaniku, Istogu, Suhareka, Skenderaj, Kamenica, Drenasi, Novoberda, Malisheva, Dragashi, Juniku, Shterpca, Hani i Elezit, Parteshi.

Komunat që kanë pësuar ndryshime gjatë kësaj jave janë:

Peja nga e verdha ka kaluar në të kuqenLipjani nga e verdha ka kaluar në të kuqenFerizaj nga e gjelbra ka kaluar në të verdhenGjilanit nga e gjelbra ka kaluar në të verdhenVushtrri nga e gjelbera ka kaluar në të verdhenGraçanica nga e gjelbera ka kaluar në të verdhen. /

The post Kategorizimi i ri i komunave për COVID-19, gjashtë në zonën e kuqe appeared first on Mesazhi.com.

TË ngjajshme

Rritja e rasteve mund t’i mbyllë shkollat në Kosovë

Radio-Ahireti

Përkthimi i parë i Kuranit recituar në gjuhën Rohinga do të dalë së shpejti

Radio-Ahireti

Për dy muaj janë arrestuar 12 policë dhe 23 janë suspenduar

Radio-Ahireti

Mbrojtja e Mustafës kundërshton prokurorinë që gjykimi të fillojë në mars, thotë se ju duhet kohë deri në gusht

Radio-Ahireti

Numërohen mbi 97 për qind e votave, LVV me 48.18 %, PDK 17.32 %, LDK 13.19 % dhe AAK me 7.4 %

Radio-Ahireti

Turqia reagon ndaj komenteve të presidentit francez Macron

Radio-Ahireti