kategorizimi-i-ri-i-komunave,-shtate-ne-zone-te-kuqe

Kategorizimi i ri i komunave, shtatë në zonë të kuqe

Ministria e shëndetësisë ka bërë kategorizimin e ri të komunave sipas zonave (numrit të infektuarve në 100 mijë banorë brenda 7 ditëve).

Bazuar në numrin e rasteve brenda një jave në 100.000 banorë, ky është kategorizimi i komunave sipas zonave:Në zonën e kuqe janë 7 komuna:Prishtina, Fushë Kosova, Podujeva, Mitrovica e Veriut, Mitrovica e Jugut, Zveçani dhe Gjilani.

Në zonën e verdhë janë 14 komuna:Suhareka, Lipjani, Obiliqi, Malisheva, Juniku, Vushtrria, Klina, Shtimja, Prizreni, Peja, Gjakova, Graçanica, Kamenica, Ferizaji.Në zonën e gjelbër janë 17 komuna:Deçani, Vitia, Rahoveci, Dragashi, Drenasi, Istogu, Skenderaji, Leposaviqi, Kaçaniku, Kllokoti, Zubin Potoku, Mamusha, Novobërda, Hani i Elezit, Parteshi, Ranillugu dhe Shtërpca.Shpjegim:– ZONA E KUQE: mbi 150 raste me COVID-19 në 100.000 banorë brenda 7 ditësh

– ZONA E VERDHË: deri në 76-150 raste me COVID-19 në 100.000 banorë brenda 7 ditësh– ZONA E GJELBËR: deri në 75 raste me COVID-19 në 100.000 banorë brenda 7 ditësh.

The post Kategorizimi i ri i komunave, shtatë në zonë të kuqe appeared first on Mesazhi.com.

TË ngjajshme

Media zvicerane: Serbia po e përdor pandeminë për ta demonstruar fuqinë ndaj Kosovës

Radio-Ahireti

Keqpërdoruesit e të dhënave personale në Kosovë, s’ka kush i sanksionon

Radio-Ahireti

Raporti 24 orësh i IKSHPK-së, qindra raste të reja – disa të vdekur

Radio-Ahireti

“Turqia ka qenë dhe mbetet një partner strategjik i rëndësishëm i Shqipërisë”

Radio-Ahireti

Protestat shpërthejnë në Evropë mes një vale të re të COVID

Radio-Ahireti

Turqi, urdhër arreste për 329 të dyshuar lidhur me FETO-n

Radio-Ahireti