kater-te-vdekur-dhe-568-raste-te-reja-me-covid-19

Katër të vdekur dhe 568 raste të reja me COVID-19

Brenda 24 orëve janë raportuar 4 raste të vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv. Rastet e vdekjes janë nga komunat: Prizren 2 raste (56, 60 vjeç), Fushë-Kosovë 1 rast (84 vjeç), Suharekë 1 rast (85 vjeç).

Numri total i rasteve pozitive është 70.753 raste nga 315.664  persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 1.620 raste të vdekjes.

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 295 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 60.628 raste, kurse numri i rasteve aktive është 8.505.

Rastet pozitive janë nga komunat: Prishtinë 233 raste, Pejë 47 raste, Gjakovë 29 raste, Gjilan 28 raste, Lipjan 26 raste, Podujevë 23 raste, Kamenicë 22 raste, Vushtrri 22 raste, Ferizaj 20 raste, Mitrovicë 20 raste, Fushë-Kosovë 16 raste, Viti 12 raste, Obiliq 11 raste, Rahovec 11 raste, Suharekë 10 raste, Skenderaj 9 raste, Deçan 7 raste, Prizren 7 raste, Kaçanik 5 raste, Shtime 3 raste, Dragash 2 raste dhe me nga një rast komunat Istog, Kllokot, Malishevë, Novobërdë dhe Shtërpcë./Lajmi.net/

TË ngjajshme

Francë: Më shumë se 1.000 persona të shtruar në spital brenda dy ditësh

Radio-Ahireti

Ndryshimi i Ligjit për Zgjedhje, Çitaku: Ky është shantazh dhe bullizëm politik

Radio-Ahireti

Macron: BE nuk pati besim në zhvillimin e shpejtë të vaksinave antiCOVID

Radio-Ahireti

IKShPK: Brengosëse rritja e numrit të vdekjeve dhe rasteve pozitive me COVID-19, respektoni masat

Radio-Ahireti

Ermal Fejzullahu organizon ndejë në një lokal të Prishtinës, qytetarëve s’iu bën për masat, s’ka polic e inspektorë

Radio-Ahireti

Brazili shënon rekord të zi, gati 2000 vdekje ditore nga COVID-19

Radio-Ahireti