kercenimi-per-sulm,-njesia-speciale-e-policise-“blindon”-zonen-rreth-qkuk-se

Kërcënimi për sulm, Njësia Speciale e Policisë “blindon” zonën rreth QKUK-së

Njësia Speciale e Policisë së Kosovës është duke patrulluar në oborrin e QKUK-së për të siguruar këtë zonë, pas një kërcënimi për sulme që ka marrë sot Policia e Kosovës.

Zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Baki Kelani ka thënë për lajmi.net se situata vlerësohet e qetë dhe nuk ka vend për asnjë shqetësim nga ana e qytetarëve.

“Policia e Kosovës me kohë ka ndërmarr masat parandaluese dhe të sigurisë, pas sigurimit të një informate që ndërlidhet me kanosje, përderisa janë ndërmarrë të gjitha masat policore, situata vlerësohet e qetë dhe nuk ka vend për asnjë shqetësim nga ana e qytetarëve”, ka thënë Kelani.

Ndërkaq, siç tha ai Policia e Kosovës është institucion i zbatimit të ligjit dhe trajton çdo informacion apo rast të raportuar, të çfarëdo natyre apo vepre penale.

“Të gjitha veprimet e nevojshme i ndërmerr konform autorizimeve ligjore në bashkëpunim dhe koordinim me institucionet kompetente, me qëllim të ofrimit të sigurisë, parandalimit të veprimtarive kriminale si dhe ruajtjes së rendit dhe qetësisë publike në vend”, tha ndër të tjera Kelani.

Ndryshe përpos Prishtinës, masa të rrepta po zbatohen edhe në veri të Mitrovicës, ku që nga mëngjesi i sotëm, pjesëtarët e Policisë së Kosovës janë duke bërë kontrolle të rrepta për automjetet që hyjnë në zonën e Qendrës Spitalore në Mitrovicën e Veriut.

Në pamje shihen pjesëtarë të Policisë së Kosovës të cilët po e sigurojnë zonën rreth QKUK-së.

The post Kërcënimi për sulm, Njësia Speciale e Policisë “blindon” zonën rreth QKUK-së appeared first on Mesazhi.com.

TË ngjajshme

Katër të vdekur dhe 290 raste të reja me Covid-19 në Kosovë

Radio-Ahireti

Klubi skocez i futbollit Rangers ka vendosur të bojkotojë rrjetet sociale

Radio-Ahireti

Mianmar, shkon në 765 numri i viktimave në protestat kundër grushtit të shtetit

Radio-Ahireti

“Komuniteti turk, themeli i palëkundur i urës mes Kosovës dhe Turqisë”

Radio-Ahireti

“Ec ma ndryshe”: Komunat e Kosovës janë ballafaquar relativisht mirë me pandeminë COVID-19

Radio-Ahireti

Sot pritet që Supremja të vendosë edhe për gjashtë ankesa të partive politike

Radio-Ahireti