Image default

Kërcënuan një qytetar, arrestohen tre persona në Prishtinë

Policia e Kosovës në raportin 24 orësh kanë njoftuar se tre personat janë arrestuar, por pas intervistimit nga prokurori kujdestar janë liruar në procedurë të rregullt.

“Ankuesi mashkull kosovar pjesëtar i Policisë së Kosovës ka raportuar se deri sa ka qenë në lëvizje me veturën e tij private jashtë detyrës, papritmas është ndaluar nga një veturë civile BMË pronë e të dyshuarit mashkull kosovar dhe i shoqëruar me tre te dyshuar meshkuj kosovarë. Sipas ankuesit, i dyshuari e kishte kanosur me familje dhe të njëjtin ishin larguar nga vendi i ngjarjes. Pas informatës vetura e lartcekur është ndaluar nga njësiti policor, mirëpo i dyshuari i cili kishte kanosur viktimën nuk është hasur në veturë. Tre te dyshuarit tjerë janë shoqëruar në polici dhe pas intervistimit, me urdhër të prokurorit kujdestar janë liruar në procedurë të rregullt”, thuhet në njoftimin e policisë. /Lajmi.net/ 

TË ngjajshme

Hoxhaj: Të dielën, së bashku, do ta shkruajmë një faqe të re në historinë e Kosovës

Radio-Ahireti

“Babai i madh po ju vëzhgon”, PSD me aksion të radhës kundër Kurtit

Radio-Ahireti

Dëshmitarja sqaron arsyen pse dogji mobilet dhe teshat në shtëpinë e të akuzuarit për vrasjen në Istog

Radio-Ahireti

Haradinaj dhe ambasadori turk flasin për zhvillimet politike në Kosovë

Radio-Ahireti

Francë: Më shumë se 1.000 persona të shtruar në spital brenda dy ditësh

Radio-Ahireti

Latifi i referohet Gjinovcit si ish-student: I kom ra pishman që të kam bërë kaq të padijshëm

Radio-Ahireti