keta-jane-110-kandidatet-aak-se-per-deputete

Këta janë 110 kandidatët AAK-së për deputetë

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj ka publikuar listën në Facebook, duke thënë se partia e tij përfaqësohet me një listë që përbëhet prej grupmoshave të ndryshme e duke respektuar kuotën gjinore, shkruan lajmi.net.

“Ndër ta janë Doktorë Shkence, Specialistë të Mjekësisë, Profesorë Universitar, Juristë e Ekonomistë, Politologë e Sociologë, Arkitektë e Inxhinierë, e po ashtu përfaqësues nga Lugina e Preshevës dhe Diaspora”, ka shkruar ai.

Lista e plotë:

The post Këta janë 110 kandidatët AAK-së për deputetë appeared first on Mesazhi.com.

TË ngjajshme

PZAP urdhëron KQZ që të përfshijë në listën e votuesve 144 apele, refuzon 124

Radio-Ahireti

Presidenti rus Putin u vaksinua kundër koronavirusit

Radio-Ahireti

Presidenti amerikan Biden mesazh “uniteti” në fjalimin e parë pas betimit

Radio-Ahireti

Fillon zyrtarisht fushata për zgjedhjet parlamentare të 14 shkurtit

Radio-Ahireti

“NEW BORN” me pamje të re, i dedikohet paqes

Radio-Ahireti

Hoti: Për disa javë presim arritjen e vaksinave antiCOVID-19

Radio-Ahireti