keta-jane-kater-kandidatet-tjere-te-vv-se-qe-pzap-ia-ndaloi-garimin-ne-zgjedhje

Këta janë katër kandidatët tjerë të VV-së që PZAP ia ndaloi garimin në zgjedhje

Kjo pasi që Kurti ka pasur dënim të plotfuqishëm nga Gjykata në tri vitet e fundit, shkruan lajmi.net.

Përveç Kurtit, kandidimi nuk do t’i lejohet as Albulena Haxhiut, Liburn Aliut, Bajram Mavriqit dhe Labinotë Demi Murtezit.

Ndërkaq, ankesa për pjesën tjetër të kandidatëve është pranuar edhe të njëjtit janë certifikuar nga PZAP për zgjedhjet e 14 shkurtit. /Lajmi.net/

TË ngjajshme

Lutfi Haziri: Edhe 2021-ta do të jetë vit i realizimit të projekteve të mëdha për Gjilanin

Radio-Ahireti

Raporti i ‘Amnesty International’ për 2020 vë në pah problemet e brendshme të Kosovës

Radio-Ahireti

U raportua se kaloi natën në një kazino në Tiranë – Flet këshilltari politik i Albin Kurtit

Radio-Ahireti

Në SHSKUK po trajtohen 900 pacientë me COVID-19

Radio-Ahireti

COVAX publikon planet fillestare për shpërndarje të vaksinës

Radio-Ahireti

Fillojnë çarjet në LDK? Deputetja e afërt me Lutfi Hazirin del në përkrahje të Osmanit për presidente

Radio-Ahireti