keta-jane-me-te-votuarit-e-ldk-se-ne-dragash,-hoti-i-treti

Këta janë më të votuarit e LDK-së në Dragash, Hoti i treti

Atje, Lidhja Demokratike e Kosovës ka dalë e treta si parti duke marr 2.214 vota ose 19.63% të totalit të përgjithshëm.

Kandidati për kryeministër nga radhët e LDK-së, Avdullah Hoti nuk ka arritur që të jetë më i votuari nga partia e tij duke marr 1325 vota.

Më i votuari në Dragash është kandidati për deputet, Bexhet Xheladini me 1766 vota, e që pas TIJ vjen Hatim Baxhaku me 1394 vota.

Ndërsa, Defrim Gashi dhe Florent Ukaj e përmbyllin 5-shën e kandidatëve për deputet më të votuar nga LDK-ja në Dragash.

Lista e plotë:

BEXHET XHELADINI– 1766 Vota

HATIM BAXHAKU – 1394 vota

AVDULLAH HOTI – 1325 vota

DEFRIM GASHI – 950 vota

FLORENT UKAJ – 515 vota.

TË ngjajshme

Zv/ministri i Drejtësisë i përgjigjet Pantinës: Ai që ka vjedhur paratë e shtetit, duhet t’i kthejë

Radio-Ahireti

Molliqaj: Në këtë mandat nuk do të kemi president as kryeparlamentar, ka vetëm Albin

Radio-Ahireti

Ngjarjet kryesore të ditës

Radio-Ahireti

Vendos Qeveria e Zvicrës: Nuk ka hapje të restoranteve më 1 mars

Radio-Ahireti

Vrasja e Khashoggit, publikohen dokumente sekrete

Radio-Ahireti

Gucatit e Haradinajt i pranohet ankesa për gabimet në aktakuzën ndaj tyre, çështja përfundon në Apel

Radio-Ahireti