kina-i-dhuron-dhjetera-mijera-vaksina-malit-te-zi

Kina i dhuron dhjetëra mijëra vaksina Malit të Zi

Sipas njoftimit të saj për media, vaksinat Sinovac pritet të arrijnë së shpejti.

Një ditë më herët, në Mal të Zi arriti një donacion i Serbisë, prej 2,000 vaksinash ruse kundër koronavirusit, Sputnik V.

Mali i Zi ka normën më të lartë të të infektuarve me koronavirus në Ballkanin Perëndimor.

Të enjten, autoritetet atje raportuan edhe për 484 raste të reja, pas testimit të 1,901 mostrave.

Numri i viktimave nga koronavirusi në këtë vend ka arritur në 926.

Mali i Zi, me rreth 620,000 banorë, aktualisht ka 8,468 raste aktive me koronavirus.

Kosova dhe Mali i Zi janë dy vendet e vetme në Ballkanin Perëndimor që nuk kanë nisur ende vaksinimin kundër koronavirusit./rel

TË ngjajshme

Media klasike në Hungari: Kemi organe shtypi të lira, por jo liri shtypi

Radio-Ahireti

Ismaili flet për zgjedhjet e 14 shkurtit, tregon ku dallon lista e PDK-së prej atyre të partive tjera

Radio-Ahireti

Koronavirusi në Kosovë: 6,894 raste aktive; 45,002 të shëruar dhe 1,368 viktima

Radio-Ahireti

Zhgënjehen qytetarët: Kemi pritur stabilitet institucional, ne kemi votuar njëherë

Radio-Ahireti

Vdes një person dhe lëndohen dy të tjerë, në një aksident trafiku në Klinë

Radio-Ahireti

Kryetari i Odës së hotelerisë dhe turizmit të Kosovës: Me vendimin e Qeverisë po përdoret standardë i dyfishtë

Radio-Ahireti