kina-leshon-pasaporten-e-virusit

Kina lëshon pasaportën e virusit

Certifikata dixhitale ka për qëllim rritjen e udhëtimeve ndërkombëtare, por ajo ka ngjallur shqetësime për jetën private.

Kina ka nisur një program të certifikatës shëndetësore për qytetarët kinezë që udhëtojnë ndërkombëtarisht, dhe është një nga vendet e para në botë që lëshon një “pasaportë virusi”.

Certifikata dixhitale, e cila tregon statusin e vaksinimit të një personi dhe rezultatet e testit të virusit, është në dispozicion për qytetarët kinezë përmes një programi në platformën kineze të mediave sociale ëeChat që u lançua të hënën raporton Alxhazira. /Mesazhi.com

 

The post Kina lëshon pasaportën e virusit appeared first on Mesazhi.com.

TË ngjajshme

Në Evropë fillon “beteja” për dozat e vaksinës kundër COVID-19

Radio-Ahireti

121 është numri i Nismës në zgjedhjet e 14 shkurtit

Radio-Ahireti

Një milion të vaksinuar deri në Ramazan në Kuvajt

Radio-Ahireti

“Pandemia do të përfundojë në fillim të vitit 2022”

Radio-Ahireti

Rama: Pritja në Turqi është një vlerësim i jashtëzakonshëm për Shqipërinë

Radio-Ahireti

Lëvizja Vetëvendosje ka tri opsione, njëra prej tyre bojkotimi i zgjedhjeve!

Radio-Ahireti