Image default

Kjo është kandidatja më e votuar e VV-së në Prizren

Lëvizja Vetëvendosje në komunën e Prizrenit ka arritur në 28.975 vota.

Në bazë të rezultateve brenda subjekteve tjera politike, këto 7 mijë vota atë e bëjnë kandidaten më të votuar nga të tjerat në komunën e Prizrenit.

Ndërkaq nuk dihet ende sa është numri total i votave që kandidatët kanë marrë në këto zgjedhje.

TË ngjajshme

Serbi i quan shqiptarët terroristë, kërcënon Kurtin: Do t’ja vë flakën tërë familjes tuaj

Radio-Ahireti

Mediat serbe i kthehen propagandës kundër pavarësisë së Kosovës, thonë se Komoret mohojnë njohjen

Radio-Ahireti

Ngritën temperaturat, ky është moti për javën e ardhshme

Radio-Ahireti

Arrestohet dhe suspendohet një zyrtar policor

Radio-Ahireti

Kurti për shiritat e kuq: I kanë vendosur simpatizantët, lidhen me 14 shkurtin e dashurinë

Radio-Ahireti

Kuvendi miraton rezolutën për gjenocidin serb në Kosovë

Radio-Ahireti