komuna-e-vushtrrise-serish-ndan-nga-120-euro-per-secilin-femije-te-porsalindur 

Komuna e Vushtrrisë sërish ndan nga 120 euro për secilin fëmijë të porsalindur 

Këtë e ka bërë të ditur kreu i kësaj komune, Xhafer Tahiri përmes një postimi në Facebook.

Tahiri ka thënë se buxhetin e kanë siguruar, derisa procedurat e aplikimit janë të njëjta sikurse në dy vitet e fundit.

Postimi i plotë:

Mirëmëngjesi,

Edhe këtë vit, Komuna e Vushtrrisë do të ndaj 120€ për fëmijët e porsalindur në qytetin tonë.

Pra për të 2 vit me radhë po zbatojmë një politikë të re në mbështetje të jetës, prindërve e fëmijëve, duke synuar që të bëhet politikë nacionale!

Buxhetin e kemi siguruar, ndërsa procedurat e aplikimit janë të njejtat!
Urime 😍 /Lajmi.net/ 

TË ngjajshme

Zyrtari i LDK-së i reagon nënkryetarit të partisë: Lojë e ndyrë

Radio-Ahireti

Syla: Nuk ja len shej kjo hajni 400 mijë, Albin Kurtit, i keni votuar, provoni tash e nginu

Radio-Ahireti

10 të vdekur dhe 311 raste të reja me COVID-19

Radio-Ahireti

Të hënën në Shqipëri vijnë edhe 7 mijë vaksina

Radio-Ahireti

​LDK e vlerëson kërcënues reagimin e Osmanit ndaj KQZ-së

Radio-Ahireti

Ish-gjyqtari i EULEX-it sërish kërkon të raportojë para deputetëve

Radio-Ahireti