konjufca:-asnje-gjykate-s’mund-ta-shpalle-te-pavlefshem-fletevotimin-ku-votohet-kurti

Konjufca: Asnjë gjykatë s’mund ta shpallë të pavlefshëm fletëvotimin ku votohet Kurti

“Qytetarët munden ta votojnë pa asnjë problem Kurtin si të parin e listës së LVV-së. Unë mendoj se asnjë gjykatë nuk mundet ta shpallë të pavlefshëm një fletëvotim të tillë”.

“Kush e voton numrin një absolutisht ka të drejtë. Nëse ne do të ishim pjesë e Këshillit të Evropës, asnjëherë nuk do të kishin guxim ta largonin nga lista e kandidatëve Albin Kurtin”.

Konjufca ka deklaruar se vendimet për mos kandidim të Albin Kurtit dhe pjesëtarëve të tjerë të LVV-së janë më të padrejtat që nga paslufta.

“Këto kanë qenë vendimet më të padrejta në garën politike të pasluftës”, ka thënë Konjufca në Kanal 10.

TË ngjajshme

Pas skandalit me kasafortën e Presidencës, shkarkohet Driton Gashi

Radio-Ahireti

Lekaj: Vetëvendosje po e mbyt demokracinë

Radio-Ahireti

Osmani e Kurti tek nëna Ferdonije: Asnjë përvjetor s’do të jetë kremtë e plotë pa u kthyer njerëzit tanë

Radio-Ahireti

Kërcënohen fizikisht dhe seksualisht gratë që përmbysën tavolinën në shesh

Radio-Ahireti

Hungari: Sinopharm dhe Sputnik në vend të planit të vaksinimit të BE

Radio-Ahireti

Sejdiu thotë se kërkoi zgjedhje në gjithë LDK-në, por iu refuzua

Radio-Ahireti