kosnett-pas-takimit-me-kurtin:-te-formohet-shpejte-kuvendi-dhe-qeveria

Kosnett pas takimit me Kurtin: Të formohet shpejtë Kuvendi dhe Qeveria

Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett, ka folur pas takimit me liderin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti.

Përmes një postimi në Twitter, Kosnett ka kërkuar formimin sa më të shpejtë të Qeverisë dhe Kuvendit.

“I kënaqur të takojë Albin Kurtin dhe të urojë Lëvizjen Vetëvendosjen për fitoren e saj dhe diskutuam për rrugën e Kosovës përpara. Ne i nxisim partitë të punojnë shpejtë për të krijuar Qeverinë dhe Kuvendin që t’i shërbejnë të gjithë qytetarëve dhe në adresimin e sfidave”, shkruan Kosnett.

 

The post Kosnett pas takimit me Kurtin: Të formohet shpejtë Kuvendi dhe Qeveria appeared first on Mesazhi.com.

TË ngjajshme

Kryeministri libian dënon sulmet e Izraelit në xhaminë Al-Aksa

Radio-Ahireti

Numërohen mbi 17 mijë vota nga diaspora, LVV merr 12,700 vota

Radio-Ahireti

Turqia i kërkon BE-së liberalizimin e vizave

Radio-Ahireti

Irani dhe Kina nënshkruajnë marrëveshje afatgjatë bashkëpunimi

Radio-Ahireti

Rritet në 50 numri i të vdekurve nga një sulm me bombë në Kabul

Radio-Ahireti

Shtëpia e Bardhë shmang dënimin e Izraelit pavarësisht pyetjeve nga gazetarët

Radio-Ahireti