Image default

Kosnett pas takimit me Osmanin: Diskutuam hapat e radhës për formimin e qeverisë

Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett ka takuar u.d së presidentit Vjosa Osmani.

Kosnett ka shkruar se ka uruar Osmanin për rezultatin e zgjedhjeve dhe ka shprehur interesimin për të punuar me qeverinë e re kur të formohet.

“U takova me u.d së presidentit Vjosa Osmani për të uruar atë dhe popullin e Kosovës për rezultatin e zgjedhjeve dhe diskutuam hapat e radhës për formimin e qeverisë së re. Ne mezi presim që të punojmë me të dhe me qeverinë e re, sapo të formohet, për të adresuar sfidat kritike dhe synimet e përbashkëta”, ka shkruar ai.

The post Kosnett pas takimit me Osmanin: Diskutuam hapat e radhës për formimin e qeverisë appeared first on Mesazhi.com.

TË ngjajshme

Maqedoni e Veriut, 10 të vdekur dhe 403 raste të reja me COVID-19

Radio-Ahireti

Kryetari i Ulqinit dhe zyrtarë të lartë shqiptarë arrestohen në mëngjesin e sotëm

Radio-Ahireti

Policia ia ndalon hyrjen në Kosovë edhe një zyrtari serb

Radio-Ahireti

Fjalët e Kurtit dhe Osmanit përkrah njëri-tjetrin në hapjen zyrtare të fushatës në Prishtinë

Radio-Ahireti

Tre të vdekur dhe 260 raste të reja me Covid-19 në Kosovë

Radio-Ahireti

BANORËT E FUSHË KOSOVËS ENDE ME PROBLEME ME UJË TË PIJSHËM

Radio-Ahireti