kosovaret-presin-mbeshtetje-me-te-madhe-nga-biden-si-president-i-shba-ve

Kosovarët presin mbështetje më të madhe nga Biden si president i SHBA-ve

Qytetarët e Kosovës presin që administrata e re e Shteteve të Bashkuara të Amerikës e udhëhequr nga Joe Biden do t’i kushtojë më shumë rëndësi Kosovës, shkruan lajmi.net.

Presidenti i zgjedhur, Biden që inaugurohet sonte në Kosovë shihet si një nga mbështetësit më të mëdhenj të lirisë dhe pavarësisë së Kosovës.

Biden e ka vizituar Kosovën në muajin gusht të vitit 2016 kur ishte nënpresident dhe mori pjesë në ceremoninë e emërimit të një rruge me emrin e djalit të tij të vdekur.

TË ngjajshme

​MSh-së zvarrit vaksinimin e mjekëve të Kosovës në Kukës

Radio-Ahireti

Qytetarët në rrezik nga qentë endacak në lagjën “Bregu i Diellit”

Radio-Ahireti

Drejtorët në shkollat e Prishtinës të papërgatitur profesionalisht

Radio-Ahireti

Nisja e vaksinimit e gjen Kosovën me mbi 13 mijë e 500 raste aktive me koronavirus

Radio-Ahireti

Limaj: Duhet të presim edhe 24 orë për të parë listën e Nismës Socialdemokrate

Radio-Ahireti

MPJ-ja thotë se tërheqja e disa njohjeve është lajm i rremë i Serbisë

Radio-Ahireti