Image default

KQZ aprovon formularët, s’ka vend për kandidatët e pacertifikuar

KQZ-ja ka aprovuar formularët e rezultateve.

Nuk ka lënë hapësirë për kandidatët e pacertifikuar Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka miratuar formularët e rezultateve të kandidatëve. Në këta formularë nuk do të figurojnë kandidatët e paçertifikuar.

Ky vendim i KQZ-së vjen edhe pas sqarimeve të dhëna një ditë më parë se në këta formularë do të barten vetëm votat për kandidatët që janë të çertifikuar nga KQZ-ja, por jo edhe në rastet kur shënohet ndonjë numër i ndonjë kandidati të paçertifikuar.

The post KQZ aprovon formularët, s’ka vend për kandidatët e pacertifikuar appeared first on Mesazhi.com.

TË ngjajshme

Forcat turke arrestuan 14 persona të dyshuar për lidhje me DEASH-in

Radio-Ahireti

IPK arreston edhe një zyrtar policor të dyshuar për keqtrajtim gjatë ushtrimit të detyrës zyrtare në Lipjan

Radio-Ahireti

7 të vdekur dhe 296 raste të reja me Covid-19 në Kosovë

Radio-Ahireti

Një i vdekur dhe 178 raste të reja me Covid-19 në Kosovë

Radio-Ahireti

Fjalimi i parë shqip në Kuvendin e Serbisë, Kamberi replikon me Daçiqin në gjuhën shqipe

Radio-Ahireti

Mbi 150 mijë punonjës shëndetësorë vaksinohen kundër COVID-19 në Stamboll

Radio-Ahireti