Image default

KQZ: Deri në orën 15:00 kanë votuar 32.32 për qind të qytetarëve

KQZ-ja ka njoftuar se deri në orën 15:00 kanë votuar 32.32 për qind e qytetarëve me të drejtë vote.

Në komunat e veriut është numri më i madh i votuesve, në Zubin Potok mbi 67 për qind, e Zveçan mbi 60 për qind. Në Prishtinë numri i votuesve deri në ora 15:00 është 39.48 për qind.

The post KQZ: Deri në orën 15:00 kanë votuar 32.32 për qind të qytetarëve appeared first on Mesazhi.com.

TË ngjajshme

Turqia fillon dy operacione të reja kundër terrorizmit

Radio-Ahireti

KQZ numëron mbi 50 për qind të votave – LVV me 48,12%, pasur nga PDK me 18,33 për qind dhe LDK 13,71%

Radio-Ahireti

Votuesit nga diaspora të shqetësuar se mund të manipulohet me votat e tyre

Radio-Ahireti

Ambasada britanike jep lajmin e mirë: Shumë shpejt do të vijnë vaksinat antiCovid në Kosovë

Radio-Ahireti

Armeni, turma në rrugë pas deklaratës së ushtrisë për dorëheqjen e kryeministrit

Radio-Ahireti

​Subjektet politike kanë dorëzuar 9 ankesa në PZAP për mos certifikim të kandidatëve

Radio-Ahireti