kqz-e-certifikoi-listen-e-vv-se-pa-te,-kurti-insiston-se-eshte-bartes-i-listes

KQZ e certifikoi listën e VV-së pa të, Kurti insiston se është bartës i listës

Lideri i VV-së ka shpalosur programin qeverisës dhe listën e kandidatëve për deputet për zgjedhjet e parakohshme që do të mbahen më 14 shkurt, përmes një lidhjeje direkte në rrjetin social Facebook.

“Këshilli i VV-së më nominoi si kandidatin për kryeministër të Kosovës nga VV në këto zgjedhje. Është ndër dhe përgjegjësi ta përmbush këtë vullnet të shprehur në mënyrë demokratike. Bartës i listës jam unë, numër 2 është Vjosa Osmani, numër 3 Glauk Konjufca..”, tha Kurti.

Ndërsa ai vazhdoi me prezantimin e deputetëve. /Lajmi.net/ 

 

TË ngjajshme

U mblodhën për të bërë fushatë, AAK dhe Nisma gjobiten me nga 2 mijë euro

Radio-Ahireti

Çfarë thotë Vjosa Osmani për Lumir Abdixhikun pasi u zgjodh kryetar i LDK-së?

Radio-Ahireti

Shaqir Totaj konfirmon kandidaturën për kryetar të Prizrenit

Radio-Ahireti

​1 mijë e 503 të vdekur nga COVID-19

Radio-Ahireti

S’ka vendim për pushim njëjavor të nxënësve, të hënën duhet të shkojnë në shkollë

Radio-Ahireti

Duriqi e krahason binomin Kurti-Osmani me atë Putin-Medvedev

Radio-Ahireti