kqz-ja-mund-te-shpalle-sot-rezultatet-perfundimtare

KQZ-ja mund të shpallë sot rezultatet përfundimtare

Zëdhënësi i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ), Valmir Elezi, ka lënë të hapur mundësinë që të mërkurën të përmbyllet gjithë procesi i numërimit të votave dhe KQZ-ja të shpallë rezultatet përfundimtare.

Elezi ka thënë se nuk mund të thuhet me saktësi se procesi do të përfundojë sot, por ka mundësi që kjo të ndodhë.

“Besoj që nëse arrijmë që brenda një kohe optimale gjatë ditës së mërkurë të përmbyllim procesin e numërimit, KQZ-ja do të mund të shpallë rezultatet përfundimtare të këtyre zgjedhjeve”, ka thënë Elezi.

Të martën nisi numërimi i votave nga diaspora pas përfundimit të atyre me kusht dhe të personave me aftësi të kufizuara.

TË ngjajshme

Hoxhaj jep detaje nga takimi, tregon çka i kërkoi Kurtit e Osmanit

Radio-Ahireti

Mitrovicasit i kapin hajnat dhe i incizojnë derisa vjen Policia

Radio-Ahireti

​Pandemia ka ulur migrimin e paligjshëm në BE në nivelin e saj më të ulët

Radio-Ahireti

​Përgjysmohen investimet e huaja në Kosovë, shkak jostabiliteti politik dhe korrupsioni

Radio-Ahireti

Kundër ligjit, votues të Vetëvendosjes nga mërgata e fotografojnë fletëvotimin

Radio-Ahireti

Gjykata urdhëron burrin të paguaj ish-gruan 7 mijë dollarë për punët shtëpiake që ka bërë

Radio-Ahireti