Image default

KQZ: Rreth 65 mijë persona nga diaspora kanë aplikuar për zgjedhjet e 14 shkurtit

Valmir Elezi, zëdhënës i Komisionit Qendror Zgjedhor, ka kumtuar se që nga afati i hapjes për aplikim deri në ora 12 të pasdites së të dielës, janë regjistruar rreth 65 mijë aplikime nga diaspora për votim në zgjedhjet qendrore të 14 shkurtit.

Elezi një gjë të tillë e ka bërë të ditur në emisionin ‘Kosova Voton’ në T7, teksa ka shtuar se 35,200 janë të aprovuara.

“Deri më sot, në orën 12, në sistem janë futur rreth 65 mijë aplikacione deri më sot, që nga koha kur ka filluar periudha e aplikimit për votim në zgjedhjet e Kosova. Të aprovuara janë rreth 35,200 aplikacione. Pjesa më e madhe e tyre, më shumë se 20 mijë, deri në orën 12, janë rreth 85 mijë e-maila të pa-hapura”, ka deklaruar Elezi.

Tutje, ai ka sqaruar për opinionin publik edhe lidhur me ankesat që kanë marrë lidhur me thirrjet në orët të vona, për shkak të zonave të ndryshme kohore.

The post KQZ: Rreth 65 mijë persona nga diaspora kanë aplikuar për zgjedhjet e 14 shkurtit appeared first on Mesazhi.com.

TË ngjajshme

Fillon zyrtarisht fushata për zgjedhjet parlamentare të 14 shkurtit

Radio-Ahireti

IPK arreston një kapiten policor të dyshuar për fajde

Radio-Ahireti

Ish-kryetari i Gjakovës, Pal Lekaj dhe të tjerët dënohen për keqpërdorime me subvencione

Radio-Ahireti

Tre të vdekur dhe 290 raste të reja me COVID-19

Radio-Ahireti

Turbullira në kanalin e Ibër Lepencit, rikthehen reduktimet e ujit në këto zona të Prishtinës

Radio-Ahireti

Dy të vdekur dhe 344 raste të reja me Covid-19 në Kosovë

Radio-Ahireti