kqz:-te-drejte-vote-kane-rreth-nje-milion-e-800-mije-qytetare

KQZ: Të drejtë vote kanë rreth një milion e 800 mijë qytetarë

Numri i votuesve të rinj në këto zgjedhje, që do të votojnë për herë të parë pasi kanë mbushur 18 vjeç pas zgjedhjeve të vitit 2019 është 49 mijë e 198 votues.

Ndërsa numri i atyre që nuk kanë qenë në listën votuese të atyre zgjedhjeve, e të cilët konsiderohen të regjistruar për herë të parë në regjistrim qendror civil mes dy palë zgjedhjesh është 10 mijë e 433 votues.

TË ngjajshme

Serbi, mijëra persona protestojnë kundër ndotjes

Radio-Ahireti

Navalny thotë se ka probleme shëndetësore serioze dhe autoritet e burgut nuk po bëjnë asgjë

Radio-Ahireti

E quante mashtrues, Haradinaj shprehet i gatshëm për bashkëpunim me Kurtin

Radio-Ahireti

Kush janë politikanët që e kanë ditur 2 muaj më herët datën e shpalljes së pavarësisë së Kosovës?

Radio-Ahireti

Mot i ftohtë në Shqipëri, temperaturat pritet të shkojnë në minus 12 gradë

Radio-Ahireti

​Pse disa njerëz janë pozitivë me COVID pas vaksinimit?

Radio-Ahireti