kqz-tregon-kur-do-te-nis-numerimi-i-votave-me-kusht-dhe-atyre-te-diaspores

KQZ tregon kur do të nis numërimi i votave me kusht dhe atyre të diasporës

“Besojmë që pas përmbylljes së procesit të rinumërimit të vendvotimeve që do të marrë 4 deri në 5 ditë do të mund të fillojmë me numërimin e votave me kusht që janë rreth 32 mijë zarfe dhe votave të cilat kanë ardhur nga jashtë vendit. Aktualisht ne jemi duke vazhduar me procesin e vlerësimit të pakove të supozuara me fletëvotime nga jashtë vendit. Pra pas përfundimit të procesit të rinumërimit besojmë që gjithçka do të jetë gati për të filluar me numërimin e votave me kusht, votave të personave me nevoja të veçanta si dhe votave të ardhura nga jashtë Kosovës gjatë periudhës përmes postës nga 2 deri më datë 12 shkurt”, theksoi Elezi në RTK.

TË ngjajshme

​Haxhiu: Kurti po rrezikon jetën e qytetarëve për pushtet absolut majtist dhe diktatorial

Radio-Ahireti

Suharekë: Arrestohet njëri prej grabitësve të pompës së derivateve

Radio-Ahireti

Rrëfimi rrënqethës: Mediet kroate e krahasojnë Ferdonije Qerkezin me heroinën nga Kroacia

Radio-Ahireti

Sa rrezikohet Kosova nga tërmetet?

Radio-Ahireti

MPJ-ja thotë se tërheqja e disa njohjeve është lajm i rremë i Serbisë

Radio-Ahireti

Para seancës për Presidentin, Kurti pritet të nxjerrë për votim Ligjin e ri për Zgjedhje

Radio-Ahireti