kqz-vendos-te-rinumerohen-12-vendvotime

KQZ vendos të rinumërohen 12 vendvotime

Vendimi është marrë në mbledhjen e sotme të Komisionit Qendror Zgjedhor, shkruan lajmi.net.

Sipas KQZ-së vendvotimet që rinumërohen i takojnë disa komunave: Gjakovë (1); Fushë Kosovë (1); Rahovec (1); Podujevë (3); Prizren (2); Skenderaj (1); Suharekë (1); Ferizaj (1); dhe Vushtrri (1). Kështu u bë e ditur në mbledhjen e sotme të KQZ-së.

Ndërakaq nuk ka nisur ende numërimi i votave të diasporës dhe atyre me kusht. /Lajmi.net/

TË ngjajshme

Albin Kurti ‘qele-guri-gojen’ për aktakuzën aktive ndaj ministrit Liburn Aliu

Radio-Ahireti

Ambasada britanike uron myslimanët në Kosovë për fillimin e Ramazanit

Radio-Ahireti

Vritet para shtëpisë një gazetar në Athinë të Greqisë

Radio-Ahireti

Mbërrijnë 9 mijë e 360 doza të tjera të vaksinës Pfizer në Tiranë

Radio-Ahireti

Pasi mbeti jashtë Kuvendit reagon Meliza Haradinaj, thotë se do të zbulohet e vërteta

Radio-Ahireti

​BE dakordohet me Pfizer për 300 milionë doza të tjera të vaksinës

Radio-Ahireti