kryeministri-italian-e-quan-erdoganin-diktator-pas-incidentit-me-delegacionin-e-be-se

Kryeministri italian e quan Erdoganin diktator pas incidentit me delegacionin e BE-së

Kryeministri i Italisë, Mario Draghi, e ka quajtur diktator Presidentin e Turqisë, Recep Tayip Erdogan.

Ai e ka kritikuar presidentin turk për trajtimin që ia bëri një ditë më parë Presidentes së Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, raporton Euronews.

“Shpreha pakënaqësinë time ndaj poshtërimit që iu bë Presidentes von der Leyen”, është shprehur Draghi.

“Me diktator të atillë… duhet qenë të sinqertë në shprehjen e pikëpamjeve të ndryshme… por po ashtu për të qenë edhe të gatshëm për bashkëpunim dhe sigurim të interesave për vendin e vet”.

The post Kryeministri italian e quan Erdoganin diktator pas incidentit me delegacionin e BE-së appeared first on Mesazhi.com.

TË ngjajshme

Muslimanët indianë i kthejnë xhamitë e shkollat ​​në qendra COVID

Radio-Ahireti

BE, kontratë për 1.8 miliardë doza të vaksinës Pfizer-BioNTech

Radio-Ahireti

Të shtëna më armë në lagjen Dardania, një i plagosur

Radio-Ahireti

PDK nuk e mbështet Osmanin për presidente

Radio-Ahireti

Osmani uron për Ramazanin: Atyre që do të sakrifikojnë gjatë këtij muaji, u qoftë agjërim i lehtë!

Radio-Ahireti

Kalon me sukses testimi i vaksinës vendore turke antiCovid tek 250 vullnetarë

Radio-Ahireti