kryetari-i-gracanices:-10-mije-qytetare-te-kosoves-jane-vaksinuar-nga-serbia

Kryetari i Graçanicës: 10 mijë qytetarë të Kosovës janë vaksinuar nga Serbia

Ai për RTV Gračanica tha se deri më tani 10 mijë qytetarë nga Kosova janë viksinuar kundër Covid-19 në pikat e kontrollit në Bujanovac, Rashkë dhe Kursumlija.

“Të gjithë udhëheqësit e Komunës së Graçanicës dhe Lista Serbe kanë treguar se sa e rëndësishme është që çdo qytetar të marrë vaksinën. Unë jam i kënaqur me faktin se një numër i madh i njerëzve janë vaksinuar, dhe unë dua të inkurajoj të gjithë banorët e Graçanicës që të vaksinohen, sepse kjo është mënyra e vetme për të mbrojtur veten dhe familjen.

Vetë procesi i vaksinimit është i organizuar shumë mirë në Kursumlija. Shteti i Serbisë dhe presidenti Aleksandar Vuçiq siguruan një numër të mjaftueshëm të vaksinave“, tha Popoviq.

TË ngjajshme

Gazmend Muhaxheri tregon arsyet pse Agim Veliu nuk është pjesë e kryesisë së LDK-së

Radio-Ahireti

Hamiti: Vjosa paska problem që KQZ-ja ka zbatuar vendimin e Kushtetueses

Radio-Ahireti

Daut Haradinaj ‘diss’ Albin Kurtit e Vjosa Osmanit, shkon në veri pa Polici

Radio-Ahireti

Krasniqi: Vjosa Osmani ka bërë shkelje kushtetuese

Radio-Ahireti

Pas dyshimeve për manipulime, fillon rinumërimi i votave në QNR

Radio-Ahireti

Haradinaj sfidon borën e të ftohtin me dy orë ecje bjeshkës

Radio-Ahireti