ks-i-okb-se-miraton-rezoluten-per-barazi-ne-qasjen-ndaj-vaksinave

KS i OKB-së miraton rezolutën për barazi në qasjen ndaj vaksinave

“Rezoluta e miratuar, e dyta në një vit e Këshillit të Sigurimit mbi pandeminë, bën thirrje, gjithashtu, për solidaritet dhe armëpushime në botë, për të luftuar më mirë kundër virusit dhe për të kryer vaksinimet”, sqaruan burimet, raporton ATSh.

Sipas të njëjtave burime, si rrallë në KB, rezoluta u bashkësponsorizua nga të 15 anëtarët e Këshillit të Sigurimit.

TË ngjajshme

S’ka shpjegim pse u tërhoq urdhërarresti ndaj Radoiçiqit

Radio-Ahireti

Qytetarët në rrezik nga qentë endacak në lagjën “Bregu i Diellit”

Radio-Ahireti

Kosova nuk ka bërë më asnjë testim për variantin e ri të COVID-19

Radio-Ahireti

Ahmeti: Në qoftë se beson që do të jesh në qeveri 4 vite, çfarë kuptimi ka anandamentimi i Ligjit për Zgjedhje brenda natës

Radio-Ahireti

OBSH hedh poshtë teorinë kineze se virusi erdhi nga jashtë vendit

Radio-Ahireti

Merkel, Macron dhe Putin diskutojnë për përdorimin e vaksinës ruse Sputnik V në Evropë

Radio-Ahireti