kurti-bisedon-me-ish-kryeministrin-britanik,-gordon-brown

Kurti bisedon me ish-kryeministrin britanik, Gordon Brown

Kurti përmes një cicërime në Twitter ka treguar se Gordon Brown e ka uruar për fitoren në zgjedhjet e 14 shkurtit.

“Sot fola me kryeministrin e Mbretërisë së Bashkuar Gordon Brown, i cili na uroi për fitoren tonë dhe ofroi mbështetje për planet tona në ekonomi, zhvillim, rritje të vendeve të punës, mjedisin & anti-Covid”, ka njoftuar Kurti.

Sipas rezultateve përfundimtare të shpallura nga KQZ-ja fituese e zgjedhjeve është Lëvizja Vetëvendosje me 49.95%.

TË ngjajshme

Syla: Opurtunistët po e presin në rend qeverinë Kurti, gjynahat s’po e kuptojnë që s’ka vend për krejt

Radio-Ahireti

Maqedonia e Veriut do të aplikojë orë policore

Radio-Ahireti

Vërshimet në Fushë-Kosovë dëmtuan ekonomitë familjare me 500 mijë euro

Radio-Ahireti

​Oslo shtrëngon masat antiCOVID-19

Radio-Ahireti

Vendi rrezikon të “zhytet” në krizë shkaku i presidentit, partitë s’janë të gatshme për bashkëpunim

Radio-Ahireti

Qytetarët në rrezik nga qentë endacak në lagjën “Bregu i Diellit”

Radio-Ahireti