Image default

Kurti: Dardania e Vitia janë të gatshme për ndryshime demokratike

Përmes një postimi në Facebook, Kurti u bëri thirrje qytetarëve që më 14 shkurt të dalin masivisht në votime.

Postimi i plotë: 

Si asnjëherë më parë, Dardana e Vitia sot ishin stolisur me qytetarë e qytetare, të gatshme për ndryshime demokratike. Nga ekonomia e drejtësia, arsimi e shëndetësia, politika e jashtme dhe kultura, të gjitha duhen reformuar.

Prandaj, me 14 shkurt masivisht duhet të dalim në votime. Asnjë prej nesh nuk bën të mungojë. Vetëm fitorja me 61+ deputetë siguron ndryshimet e dëshiruara dhe progresin aq të nevojshëm. /Lajmi.net/ 

TË ngjajshme

Gjykata merr vendim për të dyshuarit që rrëmbyen dy shtetasit e Maqedonisë

Radio-Ahireti

Sllovakia zgjat gjendjen e jashtëzakonshme

Radio-Ahireti

Memoaret e hebrenjve të mbijetuar vënë në pah të vërtetat e harruara

Radio-Ahireti

Xhamia e fshatit Herticë të Podujevës, objekti dy shekullor që i mbijetoi kohës (Video)

Radio-Ahireti

OVL-UÇK: Ditëve të fundit janë shpeshtuar ftesat nga Specialja

Radio-Ahireti

44 gra deputete, vetëm 11 me kuotë gjinore

Radio-Ahireti