kurti:-pas-zgjedhjeve-të-14-shkurtit,-kosovën-e-pret-e-ardhme-e-ndritur

Kurti: Pas zgjedhjeve të 14 shkurtit, Kosovën e pret e ardhme e ndritur

Lëvizjes Vetëvendosje i është bashkuar Shkumbin Halabaku. Ai ka përfunduar për shkenca politike në Kolegjin Utica në Nju Jork, ndërsa studimet e nivelit master në shkenca politike, integrim e qeverisje në Universitetin e Salzburgut në Austri.

Me këtë rast, lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka thënë se pas zgjedhjeve të 14 shkurtit, Kosovën e pret një e ardhme e ndritur.

“Shkumbin Halabaku nga Pozharani i Vitisë u anëtarësua në VetëVendosje! Ai ka përfunduar për shkenca politike në Kolegjin Utica në Nju Jork, ndërsa studimet e nivelit master në shkenca politike, integrim e qeverisje në Universitetin e Salzburgut në Austri. Tani punon si asistent në këtë universitet dhe ligjëron lëndë të ndryshme që janë të përfshira në drejtimin e marrëdhënieve ndërkombëtare dhe negociatave ndërkombëtare. Shkumbini është anëtari më i ri të cilit sot i urova mirëseardhje në Lëvizje. Me të rinj e të reja profesioniste që kanë mbaruar studimet jashtë e brenda vendit, dhe me qeverinë tonë të re pas zgjedhjeve të 14 shkurtit, Kosovën e pret një e ardhme e ndritur”, ka shkruar Kurti në llogarinë e vet në “Facebook”.

The post Kurti: Pas zgjedhjeve të 14 shkurtit, Kosovën e pret e ardhme e ndritur appeared first on Mesazhi.com.

TË ngjajshme

Të hënën pritet të hapen restorantet dhe kafiteritë

Radio-Ahireti

Kurti paralajmëron shkarkime që në mbledhjen e parë

Radio-Ahireti

Haradinaj-Stublla bashkëbisedoi me Palmer: SHBA e interesuar për Marrëveshjen e 4 Shtatorit dhe formalizmin e njohjes nga Izraeli

Radio-Ahireti

Aktakuzë ndaj tre personave për rastin e shpërthimit në fshatin Zhur

Radio-Ahireti

LDK bëhet me kryetar të ri

Radio-Ahireti

“Të paktën 224 persona të vrarë që nga grusht shteti në Mianmar”

Radio-Ahireti