kurti:-qeveria-e-re-do-te-formohet-se-shpejti

Kurti: Qeveria e re do të formohet së shpejti

Kandidati për kryeministër nga Lëvizja Vetëvendosje Albin Kurti, ka thënë se qeveria e re do të formohet së shpejti.

Gjatë një takimi me ambasadoren e Maqedonisë së Veriut në Kosovë, Shpresa Jusufi, Kurti tha se gjatë qeverisjes së tij do të përfundohen edhe dy projekte që kanë të bëjnë me Kosovën dhe shtetin fqinj.

“Kryetari Kurti e falënderoi për urimin dhe ndau bindjen që qeveria e re do të formohet shpejt. Ai foli për punësimin dhe drejtësinë si prioritetet kyçe të qeverisjes tonë, dhe për dy projektet që kanë të bëjnë me ndërlidhjen zhvillimore të vendeve tona: autostradën Shkup-Bllacë, dhe korridorin Prizren-Tetovë”, thuhet në njoftimin e LVV’së në rrjetin social “Facebook”.

Njoftimi i plotë:

Ambasadoren e Maqedonisë së Veriut në Kosovë, znj. Shpresa Jusufi, të shoqëruar nga sekretari i tretë, z. Rexhep Limani, i priti sot në takim, kryetari i Lëvizjes VETËVENDOSJE!, njëherazi kandidati për kryeministër, Albin Kurti, bashkë me kandidatin për deputet, Avni Dehari dhe asistenten ekzekutive, Valë Gjonbalaj.

Znj. Jusufi e uroi kryetarin Kurti për procesin dhe rezultatin zgjedhor duke i dëshiruar sukses në punën e mëtejme në formimin e institucioneve të reja të Republikës të Kosovës. Kryetari Kurti e falënderoi për urimin dhe ndau bindjen që qeveria e re do të formohet shpejt. Ai foli për punësimin dhe drejtësinë si prioritetet kyçe të qeverisjes tonë, dhe për dy projektet që kanë të bëjnë me ndërlidhjen zhvillimore të vendeve tona: autostradën Shkup-Bllacë, dhe korridorin Prizren-Tetovë. Ambasadorja, znj. Jusufi, konfirmoi mbështetjen dhe gatishmërinë e Maqedonisë së Veriut për të bashkëpunuar në projekte që i kontribuojnë zhvillimit dhe progresit të dy shteteve tona.

The post Kurti: Qeveria e re do të formohet së shpejti appeared first on Mesazhi.com.

TË ngjajshme

Deputetët e PDK-së për legjislaturën e ardhshme

Radio-Ahireti

Kina lëshon pasaportën e virusit

Radio-Ahireti

Austin: Lufta tjetër e madhe do të jetë shumë ndryshe

Radio-Ahireti

Qeveria e Turqisë kursen 9,5 miliardë dollarë në 2020

Radio-Ahireti

Ministria e Arsimit vendos: S’ka pushim njëjavor

Radio-Ahireti

Deputeti gjerman jep dorëheqjen për shkak të skandalit me maska

Radio-Ahireti