kurti:-sulmi-ndaj-birit-te-rashiqit-eshte-i-organizuar,-ai-nuk-iu-nenshtrua-kercenimeve-te-serbise

Kurti: Sulmi ndaj birit të Rashiqit është i organizuar, ai nuk iu nënshtrua kërcënimeve të Serbisë

Kurti, ka thënë se sulmi ndaj Nikolla Rashiqit është i organizuar dhe ka të bëjë me prindin e tij që nuk u thye e as s’u nënshtrua ndaj trysnisë e kërcënimeve të Serbisë.

Postimi i plotë:

Me keqardhje të madhe morëm lajmin se sot në Graçanicë, djaloshi 18 vjeçar, Nikolla Rashiq, u rrah brutalisht me armë të ftohta. Nikolla është i biri i Nenad Rashiqit, politikanit demokrat e të mirënjohur serb në Kosovë.

Duket se ky krim banditesk ndaj Nikolla Rashiqit është i organizuar dhe ka të bëjë me prindin e tij që nuk u thye e as s’u nënshtrua ndaj trysnisë e kërcënimeve të Serbisë. Me gjasë, meqë nuk e frikësuan dot Nenad Rashiqin, ia rrahën të birin Nikollën.

Në qeverinë tonë të re do të punojmë që të gjithë qytetarët e Kosovës pa dallim përkatësie kombëtare të jetojnë të sigurtë.

Kërkoj që organet e rendit urgjentisht ta zbardhin këtë rast dhe kriminelët të përgjigjen para drejtësisë, ndërkaq Nikollës i uroj shërim të plotë e të shpejtë.

TË ngjajshme

Shefi i BE-së i shkon në takim Hazirit, pasi zyrtarizoi kandidaturën për kryetar të LDK-së

Radio-Ahireti

Mbi 90 mijë viktima që nga fillimi i pandemisë në Francë

Radio-Ahireti

“Vendimi i parë i ministrit Arben Vitia – i kundërligjshëm”

Radio-Ahireti

Kosnett pas arritjes së vaksinave: Së bashku ne mundemi

Radio-Ahireti

Problemet post-Covid, rriten vizitat për problemet në zemër

Radio-Ahireti

Hoti tregon në detaje problemet që çuan në prishjen e koalicionit Vetëvendosje-LDK: E kemi lutur

Radio-Ahireti