kurz:-rihapja-ne-austri-ne-saje-te-vaksinave

Kurz: Rihapja në Austri në sajë të vaksinave

Kurz u shpreh i kënaqur që një kufizim tjetër ishte shmangur në të gjithë vendin dhe se skenarët e fundit në botë nuk u realizuan.

Kancelari austriak e cilësoi situatën epidemiologjike relativisht të qëndrueshme.

Rihapja do të bëhet gradualisht dhe do të bazohet tek maskat, tamponët dhe kalimet e gjelbra.

“Në fund të muajit do të vaksinohet të gjithë mësuesit dhe policët”, njoftoi ai.

TË ngjajshme

Në Itali, 541 viktima të reja nga COVID-19

Radio-Ahireti

New York Times për Kosovën: Në një vend të dominuar nga ish-rebelë, gratë gjejnë fuqinë në kutitë e votimit

Radio-Ahireti

Nushi: Pallati i Rinisë e 13 shtëpizat në “Gërmi” për pacientët me COVID-19

Radio-Ahireti

Berisha: E padrejtë heshtja e institucioneve, ambasadave për rastin e Listës Serbe

Radio-Ahireti

Njoftim i rëndësishëm për kosovarët që do të udhëtojnë nga Gjermani për në Kosovë

Radio-Ahireti

Prokuroria nis hetimet për sulmin ndaj gazetarit Visar Duriqi

Radio-Ahireti