kushton-rreth-4-milione-dollare,-kete-jaht-lamborghini-mund-ta-blejne-vetem-60-persona

Kushton rreth 4 milionë dollarë, këtë jaht Lamborghini mund ta blejnë vetëm 60 persona

Sipas një njoftimi për shtyp të kompanisë, jahti i frymëzuar nga hiper makina Lamborghini Sián FKP 37, është emëruar për vitin e themelimit të Lamborghini 1963 dhe do të jenë pikërisht 63 persona që do të kenë mundësi ta blejnë.

Ndërtimi me fibra karboni i Tecnomar e bën atë në mënyrë që jahti të jetë në klasifikimin e anijeve “ultra të lehta”.

Ai peshon 24 tonë dhe është i gjatë rreth 20 metra. Ndërsa mundësohet nga dy motorë V12, secili duke bërë 2,000 kuaj fuqi. Jahti ka një çmim prej 3 milionë eurove, ose afërsisht 3.4 milion dollarë. /abcnews.al

TË ngjajshme

Samsung pritet të lansoj katër modele Galaxy Note 10

Radio-Ahireti

Kështu mund t’i ktheni postimet që i keni fshirë në Instagram

Radio-Ahireti

Ndryshon Instagram, shikoni çfarë ka bërë

Radio-Ahireti

Instagram publikon një risi interesante

Radio-Ahireti

Turqi: Prezantohet vetura e parë elektrike turke, e drejtuar nga kryetari Erdogan

Radio-Ahireti

Kujdes nga këto dy mesazhe në Whatsapp! Nëse u ktheni mund t’iu vjedhin të dhënat

Radio-Ahireti