Image default

Ky është linku ku mund ta ndiqni live numrin e votuesve nëpër krejt Kosovën

Sipas KQZ-së, vetëm 8.30 për qind ose 145.650 votues nga numri i përgjithshëm 1 milion e 794 mijë e 862, kanë shfrytëzuar të drejtën e tyre për votim.

Në zgjedhjet e 6 tetorit 2019, sipas Komisionit Qendror Zgjedhor, jehona e votuesve deri në orën 11:00 ishte 174 mijë e 669 votues ose 9.64 për qind.

“Procesi i votimit është duke vijuar normalisht. Nuk ka raportime për incidente të cilat mund të dëmtojnë integritetin e ditës së zgjedhjeve. Deri në ora 11:00 kanë votuar 8,30 për qind e votuesve apo 145 mijë e 650 votues nga 1 milionë 794 mijë e 862 votues. Deri në të njëjtën kohë në zgjedhjet e parakohshme parlamentare të vitit 2019 kishin votuar 9,64 për qind apo 174 mijë e 669 votues nga 1 milion e 937 mijë e 868 votues sa kanë qenë atë kohë”, ka thënë Daka.

Numri i votuesve live

The post Ky është linku ku mund ta ndiqni live numrin e votuesve nëpër krejt Kosovën appeared first on Mesazhi.com.

TË ngjajshme

102 mijë e 100 votues jashtë vendit – KQZ-ja i përfshinë në listë votuese edhe ata që nuk u lajmëruan në telefon

Radio-Ahireti

Shkëputet masë gjigante e akullit në Antarktidë

Radio-Ahireti

Turqia i dhuron pajisje ushtarake Ushtrisë së Gjeorgjisë

Radio-Ahireti

Tre të vdekur dhe 461 raste të reja me Covid-19 në Kosovë

Radio-Ahireti

Komuna e Prishtinës dënon dy parti politike për shkelje të Ligjit antiCovid-19

Radio-Ahireti

Votuesit nga diaspora të shqetësuar se mund të manipulohet me votat e tyre

Radio-Ahireti