lajcak-sot-nis-viziten-treditore-ne-kosove

Lajçak sot nis vizitën treditore në Kosovë

Përfaqësuesi i Posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Beograd – Prishtinë dhe çështje të tjera rajonale të Ballkanit Perëndimor, Mirosllav Lajçak, nis sot vizitën në Ballkanin Perëndimor.

Lajçak do të qëndrojë në kryeqytetin e Republikës së Kosovës, Prishtinë, tri ditë duke filluar nga e hëna e 1 marsit.Më pas, ai do të vazhdojë vizitën në Serbi nga 3 deri më 4 mars dhe gjithashtu do të vizitojë Malin e Zi si pjesë e mandatit të tij rajonal nga 4 deri më 5 mars.

Lajçak planifikon të takohet me udhëheqjen politike të tre partnerëve të Ballkanit Perëndimor, si dhe me përfaqësuesit e Bashkimit Evropian në terren.

The post Lajçak sot nis vizitën treditore në Kosovë appeared first on Mesazhi.com.

TË ngjajshme

Opozita voton Simiqin e Listës Serbe, por jo edhe Glauk Konjufcën

Radio-Ahireti

13 viktima dhe 865 raste të tjera me COVID-19 në Shqipëri

Radio-Ahireti

Vazhdon rinumërimi i 494 vendvotimeve, procesi pritet të mbyllet nesër

Radio-Ahireti

Mësimdhënësit me COVID-19 s’ka kush t’i zëvendësojë

Radio-Ahireti

Gjuha turke lëndë me zgjedhje në shkollat shqiptare, në Turqi do të mësohet shqip

Radio-Ahireti

Qendra e Numërimit dhe Rezultateve: Janë 499 vendvotime që duhet të rinumërohen, këto janë arsyet

Radio-Ahireti