lajcak-takon-edhe-komandantin-e-kfor-it

Lajçak takon edhe komandantin e KFOR-it

Këtë e ka bërë të ditur Lajçak, përmes një postimi në Twitter.

“Sot u takova me ambasadorin e SHBA-së në Kosovë dhe komandantin e KFOR-it për të diskutuar për zhvillimet aktuale. Mundësi e mirë për të konfirmuar unitetin tonë të fortë transatlantik”, ka shkruar diplomati sllovak në Twitter.

Lajçak po qëndron në Kosovë në një vizitë treditore ku do të takohet me liderët politikë të vendit. /Lajmi.net/ 

 

TË ngjajshme

Pas një aksidenti të rëndë vdes gastronomi kosovar

Radio-Ahireti

“Zgjodhi rrugë terroriste” e “majtist antiamerikanë”, akuzat e njëpasnjëshme të Grenell ndaj Kurtit

Radio-Ahireti

​OBSH rrëzon planet e BE-së: Jo pasaportës së vaksinimit, imuniteti nuk zgjat

Radio-Ahireti

Abrashi tregon çfarë po ndodhë brenda LDK-së dhe kur pritet të zgjedhet kryetari i ri

Radio-Ahireti

Rrahu gruan dhe vëllanë që tentoi ta ndalonte, një muaj paraburgim për të dyshuarin

Radio-Ahireti

Shefi i stafit të Vjosa Osmanit, me lojë fjalësh tenton ta arsyetojë presidenten që s’e përmendi UÇK-në

Radio-Ahireti