latifi-i-referohet-gjinovcit-si-ish-student:-i-kom-ra-pishman-qe-te-kam-bere-kaq-te-padijshem

Latifi i referohet Gjinovcit si ish-student: I kom ra pishman që të kam bërë kaq të padijshëm

Latifi, në emisionin ‘Pressing’ në T7, pas debateve të ashpra me Gjinovcin lidhur me çështjen e përdorimit të gjuhës shqipe nëpër troje shqiptare në kontekstin historik , ka thënë se “është pishman që e ka bërë kaq të padijshëm”.

“I kom ra pishman që të kam bërë ty kaq të padijshëm. Ti ke mbete në klasë të shtatë”, i ka thënë Latifi Gjinovcit.

Ndërkaq, opinionisti Gjinovci e ka akuzuar Latifin dhe profesorët e tjerë për keq-interpretim të historisë nëpër librat shkollorë të historisë

TË ngjajshme

Aksident i rëndë në rrugën Fushë Krujë-Laç, një i vdekur dhe 2 të lënduar

Radio-Ahireti

Komuna e Prizrenit i liron qytetarët e saj nga provizioni i PTK-së për pagesat Komunale

Radio-Ahireti

Protesta e punonjësve bllokon punën, anulohen të gjitha fluturimet në Rinas

Radio-Ahireti

Situata me COVID-19, vetëm dy shtretër të lirë nga gjithsej 120 sa janë në Klinikën Infektive

Radio-Ahireti

Numër i madh i qytetarëve po kalojnë ditën në Parkun e Qytetit në Prishtinë

Radio-Ahireti

Aksidenti me fatalitet në Rrugën e Kombit, i aksidentuar edhe reperi i njohur nga Kosova

Radio-Ahireti