Image default

Latifi: Kurti mundet natë e ditë me bo fushatë në Drenicë, por aty s’ka vota për të

Thotë se incidentet e tilla janë të panevojshme derisa

“Konsideroj se incidentet e tilla janë krejtësisht të panevojshme”, tha Latifi në Pressing.

“Dihet mirëfilli se në Drenicë nuk ka mbështetje të madhe për Vetëvendosjen. Mbështetja e saj është minimale”, tha Latifi.

“Konsideroj se në Drenicë s’ka arsye me pas frikë prej Kurtit, duhet me ja lejuar që ai me bë fushatë kudo që është e mundur”, theksoi ai.

“Albin Kurti mundet natë e ditë me shku në Drenicë mirëpo efektet e fushatës së tij në Skenderaj nuk sjellin ndonjë votë esenciale sepse është e ditur si do të votojnë qytetarët e Drenicës dhe Skenderajt në përgjithësi’, shtoi Latifi.

TË ngjajshme

Kosova në mes të Perëndimit dhe Turqisë për Lëvizjen e Gulenit

Radio-Ahireti

Albin Kurti fushatë në Sallagrazhdë të Suharekës: Militantët e VV-së sulmojnë verbalisht dhe shajnë familjen e heroit Vata

Radio-Ahireti

Hoxhaj në Skënderaj: Fitorja e PDK-së nga Drenica po shtrihet në tërë Kosovën

Radio-Ahireti

Kërkesat e Bashkimit Evropian për qeverinë e re

Radio-Ahireti

Nëna e Albert Krasniqit alivanoset te varrezat

Radio-Ahireti

Peci-LDK’së: Ju që zgjodhët Thaçin e kurrë s’e ngritët zërin për abuzim me zyrën e presidentit, kredia juaj morale është harxhuar

Radio-Ahireti