Image default

Latifi: Zgjedhjet i fitoi Albin Kurti, nuk i ka fituar as Vjosa Osmani e as VV’ja

“Partitë politike nuk do të rrinë aty për t’ia bërë kuorumin. E shoh një proces të negocimit për të bërë marrëveshje’, tha Latifi.

“Një element nuk duhet ta lëmë anash. Këto zgjedhje as s’i ka fitu Vjosa Osmani e as Vetëvendosje. Këto zgjedhje i ka fituar Albin Kurti personalisht’, theksoi ai.

“Albin Kurti politikisht dhe moralisht e ka gjithë fuqinë mos me pyet askënd edhe me negociuar ndonjë formulë tjetër të zgjedhjes së presidentit”, theksoi Latifi.

 

TË ngjajshme

Hoxhaj: Me Thaçin dhe Veselin jemi shokë të ngushtë nga viti 1987, aktakuza ndaj tyre tronditja më e rëndë e jetës time

Radio-Ahireti

Turqia me liri të kufizuar të shtypit: Gazetarë të burgosur, gjobitur e kërcënuar

Radio-Ahireti

Rritje e lehtë e numrit të rasteve aktive me COVID-19 në Kosovë javët e fundit, situata vlerësohet stabile

Radio-Ahireti

Padi kundër Komunës së Prishtinës për projektin “Parku i Aventurave” në Gërmi

Radio-Ahireti

Varianti britanik në Kosovë, alarm për kujdes dhe respektim të masave

Radio-Ahireti

Hyseni: VV po bën politikë nataliteti, kjo është e rrezikshme për gratë

Radio-Ahireti