Image default

LDK shpresoi në Llap, por përfundon numërimi dhe VV merr afro 60% të votave në këtë komunë

Nga ora 19:00 kur edhe janë mbyllur vendvotimet, KQZ bëri edhe nisjen e numërimit të këtyre votave.

Deri më tani në nivel vendi janë numëruar afro 800 mijë vota, ndërsa numërimi ka përfunduar në komunën e Podujevës, një prej komunave më të mëdha në vend.

Në këtë komunë që njihej si bastion i LDK-së deri në zgjedhjet e kaluara lokale ka fituar bindshëm Lëvizja Vetëvendosje me afro 60%, apo saktësisht 59.45 përqind, transmeton lajmi.net.

Pas VV-së renditet LDK-ja me 24.14%, ndërsa parti e tretë doli të jetë PDK-ja me 11.54%.

Ndryshe Podujeva ishte një ndër shpresat më të mëdha të LDK-së për t’i ofruar LDK-së dorën e fitores në këto zgjedhje./Lajmi.net/

TË ngjajshme

A do ta dërgojë PDK në Kushtetuese Kurtin nëse ai nominohet për kryeministër?

Radio-Ahireti

Frika nga variantet e reja, Italia zgjat kufizimet e udhëtimit

Radio-Ahireti

1 mijë e 498 të vdekur nga COVID-19

Radio-Ahireti

Zyrtarët e sigurisë pranojnë gabimet përpara sulmit të 6 janarit

Radio-Ahireti

BANORËT E FUSHË KOSOVËS ENDE ME PROBLEME ME UJË TË PIJSHËM

Radio-Ahireti

​Haradinaj pret rritje të numrit të deputetëve të AAK-së në zgjedhjet e 14 shkurtit

Radio-Ahireti