lvv,-aak-dhe-nisma-nuk-i-ndryshojne-listat-me-kandidatet-per-deputete

LVV, AAK dhe Nisma nuk i ndryshojnë listat me kandidatët për deputetë

Lëvizja Vetëvendosje, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, Nisma Socialdemokrate dhe PDAK, nuk e kanë shfrytëzuar të drejtën për rirenditjen e listave të kandidatëve për deputet.

Yll Buleshkaj nga Zyra për regjistrimin e partive, tha se deri në orën 16:00 katër subjekte politike nuk i kanë rirenditur listat e tyre .

Sipas tij, subjektet politike janë Lëvizja Vetëvendosje, AAK, Nisma dhe PDAK.

Ai shtoi se në hapësirat në broshura ku mungojnë emrat do të hijezohen ato me qëllim që të evitohen gabimet nga qytetarët.

Vetëvendosje nuk i ka zëvendësuar dy kandidat për deputetë, Albin Kurtin, që mban numrin një dhe Albulena Haxhiun që mban numrin gjashtë.

Ndërkaq, Arianit Elshani, përfaqësues i PDK-së në KQZ, ka thënë se nëse në listat garuese lihen hapësira, aty ku kandidatët s’janë certifikuar, do të ketë probleme në numërimin e votave.

E ndaj Elshanit ka reaguar përfaqësuesi i LVV-së, Alim Rama, i cili e ka cilësuar si “tentim për të hutuar votuesit”, njofton Telegrafi.

The post LVV, AAK dhe Nisma nuk i ndryshojnë listat me kandidatët për deputetë appeared first on Mesazhi.com.

TË ngjajshme

KQZ: Deri në orën 15:00 kanë votuar 32.43 për qind të qytetarëve

Radio-Ahireti

E konfirmon Abdixhiku: Po, do të jem kandidat për kryetar të LDK-së

Radio-Ahireti

Izraeli dhe Maroku firmosin marrëveshjen për fluturime të drejtpërdrejta

Radio-Ahireti

6 viktima dhe 372 raste të reja me Covid-19 në Kosovë

Radio-Ahireti

Gjermania lehtëson kufizimet për personat e vaksinuar

Radio-Ahireti

Lajçak reagon pas kritikave për hartën ku e paraqiti Kosovën pjesë të Serbisë – thotë se u keqinterpretua

Radio-Ahireti