macron-viziton-xhamine-e-madhe-te-parisit,-shpreh-miqesine-e-tij-me-francezet-myslimane

Macron viziton Xhaminë e Madhe të Parisit, shpreh miqësinë e tij me francezët myslimanë

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, vizitoi të hënën Xhaminë e Madhe të Parisit.

Në një deklaratë të bërë nga llogaria e Xhamisë së Madhe të Parisit në rrjetin social “Twitter”, u raportua se Macron pati një takim “miqësor dhe të ngrohtë” me drejtuesin e Xhamisë, Chemseddine Hafiz.

“Vizitë e improvizuar e Presidentit të Republikës në Xhaminë e Madhe të Parisit. Bisedë miqësore dhe e ngrohtë mes rektorit Chems-eddine Hafiz dhe Presidentit Emmanuel Macron, gjatë së cilës ai shprehu miqësinë e tij me francezët me besim mysliman”, shkruhej në postimin e bërë nga llogaria zyrtare e Xhamisë së Madhe të Parisit. /trt

The post Macron viziton Xhaminë e Madhe të Parisit, shpreh miqësinë e tij me francezët myslimanë appeared first on Mesazhi.com.

TË ngjajshme

Këta janë 120 deputetët e legjislaturës së tetë të Kuvendit

Radio-Ahireti

LVV: Daka veproi si marionetë në duart e kumbarëve

Radio-Ahireti

PDK, LDK e AAK i dalin kundër Vjosa Osmanit, nuk e votojnë për presidente

Radio-Ahireti

LVV falënderon qytetarët: Të festojmë në shtëpitë tona

Radio-Ahireti

Donald Trump shpallet i pafajshëm nën akuzat se nxiti trazirat më 6 janar në Kapitol

Radio-Ahireti

Teologu i Kishës Suedeze: Edhe të krishterët mund ta pranojnë Muhamedin si profet

Radio-Ahireti