Image default

Makina e rrallë e të ndjerit Paul Walker shitet në ankand

Aktori i ndjerë, Paul Walker ishte i dhënë pas shpejtësisë dhe makinave luksozeve, jo vetëm në filmin“Fast and Furious”, por edhe në jetën reale, shkruan “TopChannel”.

Pasioni i tij më i madh, shpejtësia… i mori edhe jetën, transmeton lajmi.net.

Ai zotëronte një koleksion automjetesh, i cili përfshinte makina, motoçikleta dhe kamion.

Megjithëse 8 vite pas vdekjes së tij makina e tij BMW M1, paraardhëse e BMË i8  e cila është një makinë e rrallë e unike është shitur në një ankand për 500.000 dollarë.

Walker e bleu makinën në vitin 2011 si pjesë e koleksionit të tij “AE Performance”.

Kujtojmë që Paul vdiq në mënyrë tragjike në moshën 40-vjeçare, më 30 nëntor 2013, pas një aksidenti me makinë në Kaliforni. /Lajmi.net/

TË ngjajshme

Facebook i ndalon lajmet në Australi

Radio-Ahireti

Youtube gjobitet me 170 milionë dollarë për shkelje ligji

Radio-Ahireti

Instagram publikon një risi interesante

Radio-Ahireti

Whatsapp vjen me risi të reja në Desktop

Radio-Ahireti

Google do të fusë kërkimin me “screenshot”

Radio-Ahireti

Shenjat që tregojnë se dikush ju ka hakuar telefonin

Radio-Ahireti