malala-bashkohet-me-apple-ne-nje-fushate-inspirimi

Malala bashkohet me Apple në një fushatë inspirimi

Me këtë marrëveshje Pakistanezja, fituese e çmimit Nobel do të ‘mbështetet për aftësitë e saj për të frymëzuar njerëzit në të gjithë botën’.

Laureatja dhe aktivistja Pakistaneze Malala Yousafzai, e cila i mbijetoi një atentati nga Talibanët, ka nënshkruar një marrëveshje me Apple TV + që do ta shohë atë të prodhojë drama dhe dokumentarë që përqendrohen në gra dhe fëmijë.

Partneriteti shumë-vjeçar do të “mbështesë aftësinë e saj për të frymëzuar njerëzit në të gjithë botën”, tha kompania në një deklaratë të hënën, duke shtuar se përmbajtja do të përfshinte gjithashtu animacione dhe seri për fëmijë.
“Unë jam mirënjohëse për mundësinë për të mbështetur gratë, të rinjtë, shkrimtarët dhe artistët në pasqyrimin e botës siç e shohin ata”, u citua të thoshte 23-vjeçarja.

Yousafzai fitoi zemërimin e Talibanëve si një 10-vjeçare në pjesën veriperëndimore rurale të Pakistanit kur filloi fushatën për të drejtat e arsimmiit të vajzave. /Mesazhi.com

The post Malala bashkohet me Apple në një fushatë inspirimi appeared first on Mesazhi.com.

TË ngjajshme

Osmani si Kurti: Sot është ditë e bardhë për Kosovën

Radio-Ahireti

Gjashtë viktima dhe mbi 1 mijë raste të reja me COVID-19 në Shqipëri

Radio-Ahireti

121 është numri i Nismës në zgjedhjet e 14 shkurtit

Radio-Ahireti

8 viktima dhe 345 raste të reja me Covid-19 në Kosovë

Radio-Ahireti

Gjykata Supreme refuzon 9 ankesa kundër vendimit të PZAP-së

Radio-Ahireti

Vaksina Pfizer, e sigurt tek fëmijët 12-15 vjeç

Radio-Ahireti