maqedonia-publikon-bilancin-24-oresh-te-koronavirusit

Maqedonia publikon bilancin 24 orësh të koronavirusit

Prej rasteve të reja 334 janë në Shkup, 56 Prilep, 52 Kavadar, Negotinë 24, Veles 26, Ohër 24, Manastir 23, Kumanovë 22, Tetovë 18, Strumicë 16, Gjevgjeli 15, Kriva Pallankë 14, Gostivar 13, Strugë 10, Bogdanci 9, Kërçovë dhe Dellçevë 8, Shtip 6, Koçani dhe Resnjë 5, Sveti Nikole 3, Dibër, Probishtip, Vinicë, Vallandovë dhe Kratovë 2, Berovë Demir Hisar dhe Pehçevë 1.

Gjatë kësaj periudhe janë regjistruar 171 pacientë të shëruar dhe 7 të vdekur. Prej pacientëve t vdekur dy janë nga Shkupi, dhe nga një në Tetovë, Prilep, Strumicë, Koçani dhe Dellçevë.

Që nga fillimi i pandemisë në Maqedoni janë diagnistifikuar 102.482 pacientë me COVID-19, ku prej tyre 91.066 janë shëruar dhe 3.126 kanë vdekur. Numri i rasteve aktive është 8.290.

TË ngjajshme

Shala: Zemërgjerësia e bënë PDK-në të jetë vlera fundamentale e shoqërisë dhe shtetit të Kosovës.

Radio-Ahireti

Sahatqija: Korrupsioni duhet të luftohet brenda, jo t’i jepet material Serbisë dhe Rusisë

Radio-Ahireti

Përfaqësuesi ligjor i VV-së i kërcënon hapur gjyqtarët e PZAP-së: Shihemi mbas 14 shkurtit!

Radio-Ahireti

U kritikua se nuk përmendi UÇK-në, reagon presidentja Osmani

Radio-Ahireti

COVAX publikon planet fillestare për shpërndarje të vaksinës

Radio-Ahireti

Ambasadori italian në takim me Kurtin dhe Konjufcën, kërkon që institucionet të formohen pa ndonjë vonesë

Radio-Ahireti